Juliana Bike sledi filozofiji starejše sestre Juliana Trail in je v osnovi del Slovenske turnokolesarske poti (STKP), vendar je krožno zaključena zato jo lahko razumemo kot samostojen krog po robu Julijskih Alp.
Turnokolesarska pot Juliana Bike vsebuje sedem etap in si sledijo v obratni smeri urnega kazalca in merijo skupaj 290 km, medtem ko njihova višinska razlika znaša slabih 8500 metrov. Poleg osnovnih etap se na Juliana Bike navezujejo tudi pristopne etape iz treh smeri. Povprečna dolžina etape znaša 40 kilometrov.
Turnokolesarska pot Juliana Bike je označena z modrimi usmerjevalnimi tablicami, ki že označujejo Slovensko turnokolesarsko pot, dodan je le zaščitni znak Julijskih Alp (JA). Pot vas bo peljala po lokalnih cestah, kolesarskih stezah, gozdnih poteh ali kolovozih in bo ob vas v občutljivih naravnih habitatih terjala tudi precejšnje spoštovanje do narave, rastlin, živali in navsezadnje do spoštovanja zasebne lastnine domačinov, ki trajnostno sobivajo z vsemi naravnimi deležniki okolja v zavarovanem okolju UNESCA in Triglavskega narodnega parka. Temeljna razlika med STKP in Juliana Bike je ta, da so začetki in zaključki etap prestavljeni v naseljene kraje oz. turistična središča Julijskih Alp.
7 etap
- Bohinjska Bistrica – Goreljek
- Goreljek – Kranjska Gora
- Kranjska Gora – Bovec
- Bovec – Tolmin
- Tolmin – Zakojca
- Zakojca – Podbrdo
- Podbrdo – Bohinjska Bistrica
3 pristopne etape
- Radovljica – Bled – Gorje
- Žirovnica – Jesenice – Mojstrana
- Goriška Brda – Tolmin